1. У чому полягає суть послуг з аутсорсингу персоналу
 2. Переваги аутсорсингового персоналу
 3. Доступ до величезної кількості різнопрофільних кадрів
 4. Зниження витрат на кадровий менеджмент
 5. Можливість зменшити штат
 6. Новий рівень підприємства
 7. Гарантія відмінних результатів
 8. Зменшення кадрових ризиків
 9. Чи є у послуги аутсорсингу персоналу недоліки
 10. Чому за аутсорсинговим персоналом майбутнє українського бізнесу

Працівники — це найважливіший ресурс будь-якої компанії. Завдяки грамотному управлінню співробітниками можна істотно збільшити ефективність всіх бізнес-процесів, підвищити продуктивність праці, а також досягти зростання прибутку. Наразі існує кілька способів організувати кадровий менеджмент на підприємстві. Проте останнім часом все більше світових і вітчизняних компаній віддають перевагу саме аутсорсингу персоналу.

аутсорсинг персоналу

У чому полягає суть послуг з аутсорсингу персоналу

Поняття аутсорсингу має на увазі передачу певних бізнес-процесів спеціалізованим підрядникам. Такий інструмент менеджменту широко застосовується на великих, середніх і малих підприємствах будь-яких форм управління і напрямків діяльності. Як правило, делегуються допоміжні завдання, включаючи бухгалтерію, маркетинг, охорону території тощо.

Особливе місце відводиться передачі завдань з управління найманими працівниками. Це рішення дозволяє уникнути проблем, пов’язаних з кадровим діловодством, а також підвищити продуктивність праці. Спеціалізованому підряднику делегуються наступні процеси:

 • підбір співробітників;
 • оформлення трудових відносин;
 • ведення необхідної документації;
 • підготовка та адаптація співробітників до проєктів;
 • заміна працівників (в разі виникнення такої необхідності);
 • розрахунок та нарахування заробітної плати;
 • підготовка та надання в перевірчі органи обов’язкової звітності;
 • виплата податків з зарплати, а також нарахування ЄСВ.

При управлінні персоналом аутсорсинг дозволяє знизити навантаження на кадровий та бухгалтерський відділи, а також спрощує завдання менеджерам всіх ланок. Керівництво таким чином може сконцентруватися на основній діяльності, не відволікаючись на допоміжні процеси. Завдяки цьому зростає якість товарів і пропонованих послуг та підвищується задоволеність клієнтів фірми.


послуги аутсорсингу персоналу

Переваги аутсорсингового персоналу

Є кілька причин передати управління кадрами зовнішньому підряднику:

 • доступ до розширеної бази фахівців;
 • зменшення фонду оплати праці, можливість знизити витрати на кадрове діловодство;
 • економія трудових резервів;
 • оптимізація бізнес-процесів;
 • гарантія стабільності;
 • зниження ризиків.

Доступ до величезної кількості різнопрофільних кадрів

Після прийняття в штат фахівців у наймача є доступ до обмеженого списку співробітників з конкретними навичками та вміннями. Якщо в ході ведення бізнесу компанія стикається з браком кадрів, HR-спеціалісти можуть не впоратися із залученням до роботи великої кількості працівників. Аутсорсингові агентства спеціалізуються на розв’язанні таких проблем, тому можуть надати необхідну кількість тимчасових або постійних співробітників в стислі терміни. Послуги таких компаній допоможуть максимально швидко впоратися з нестандартними для вашої компанії завданнями.


Зниження витрат на кадровий менеджмент

Аутсорсинговий персонал зазвичай обходиться замовникові дешевше штатних співробітників. Завдяки передачі ряду бізнес-процесів підряднику відпадає необхідність витрачати гроші на пошук і навчання працівників, а також кадрове діловодство. Власникові не доведеться орендувати та облаштовувати офіс для фахівців, адже це робота аутсорсингового агентства. Клієнт сплачує тільки за необхідні йому функції та завдання, які прописує в договорі. Немає потреби займати працівників на повний день, а також збільшувати фонд оплати праці. Отримані замовником переваги істотно перевищують витрати на аутсорсинг персоналу, що робить такий інструмент управління кадрами максимально вигідним рішенням у фінансовому плані.


Можливість зменшити штат

При аутсорсингу чисельність співробітників залишається незмінною. Клієнт укладає з підрядником договір про надання певних послуг, після чого проводить виплати в зазначені терміни. Нікого наймати не доведеться, тому додаткове навантаження на бухгалтерів і кадровиків відсутня. Завдяки цьому вартість допоміжних бізнес-завдань не збільшується.

Делегування кадрових процесів особливо стане в пригоді ФОП-ам. Приватні підприємці зможуть вирішити тимчасові завдання, що вимагають великої кількості співробітників, не збільшуючи при цьому штат. Це дозволяє малому бізнесу зберегти умови, необхідні для перебування на спрощеній системі оподаткування.


Новий рівень підприємства

У клієнтів аутсорсингової компанії немає потреби витрачати час і сили на допоміжні завдання. Завдяки передачі додаткових бізнес-процесів можна сконцентруватися на основній діяльності, підвищивши ефективність підприємства. Довірити посереднику можна як всі роботи, пов’язані з управлінням кадрами, так і конкретні напрямки: ведення документації, виплату зарплати тощо. Це робить аутсорсинг максимально гнучким інструментом менеджменту на підприємствах будь-яких форм і типів.

аутсорсинговий персонал

Гарантія відмінних результатів

Замовник платить не за час або спроби, а за результат. HR-компанії розуміються у сфері своїй діяльності. Для підбору та управління співробітниками такі агентства наймають кращих кадровиків, залучення яких в невеликі компанії стане недоцільним рішенням (адже кваліфіковані фахівці вимагають відповідну оплату). Навіть в умовах пікового навантаження на бізнес керівники та власники можуть бути впевнені у високій якості послуг, що надаються компанією.


Зменшення кадрових ризиків

Робота з різними людьми — це завжди невизначеність і певні ризики, уникнути яких допоможуть послуги аутсорсингу персоналу. Завдяки такому інструменту відпадає необхідність турбуватися про можливі декрети, складати графік відпусток і сплачувати лікарняні. Адже посередник надає не кадри, а готове рішення, підрядник сам думає про те, як і коли шукати заміни. Виключаються також проблеми з держслужбами. Якщо ж перевірчі органи накладуть штрафні санкції за несвоєчасне нарахування заробітної плати, а також неправильно подану звітність, збитки понесе НЕ замовник, а підрядник.


Чи є у послуги аутсорсингу персоналу недоліки

До основних мінусів залучення аутсорсингових фахівців відносять:

 • можливість неякісного рішення делегованих завдань;
 • ризик нерозуміння корпоративного стилю компанії;
 • шанс витоку конфіденційної інформації;
 • залежність від зовнішніх виконавців;
 • відсутність прямого контролю над делегованими процесами.

Практично всі недоліки вирішуються завдяки грамотно складеному договору, а також співпраці з перевіреними підрядниками. Звертаючись в надійну компанію з десятками позитивних відгуків, ви не просто передаєте посереднику допоміжні завдання, але і можете бути впевнені, що фахівці зроблять все на вищому рівні.


Чому за аутсорсинговим персоналом майбутнє українського бізнесу

Аутсорсинг персоналу — це ефективний спосіб управління кадрами на підприємстві. Останнім часом спостерігається посилення процесів спеціалізації. Взаємодія компаній, які подужують певні завдання, виглядає більш ефективним рішенням, ніж формування різних підрозділів. Завдяки делегуванню повноважень можна побудувати дієву стратегію розвитку фірми, сконцентруватися на УТП, а не розпорошуватися на різні процеси.

У аутсорсингу є мінуси, але користь від цієї послуги істотно переважує недоліки. У провідних світових країнах менеджери найчастіше звертаються до цього інструменту управління. Поступово практика делегування починає впроваджуватися і в реалії українських підприємців. Довіривши зовнішній менеджмент кадрових процесів спеціалізованому підряднику, клієнт зможе знизити витрати, сконцентруватися на просуванні основних бізнес-процесів, а також підвищити ефективність компанії.
Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *