- У чому суть аутсорс-послуг
- Аутсорсингова компанія: що це, і яка в неї бізнес-модель
- Аутсорсинг «синіх комірців» — перспективний напрямок для розвитку бізнесу
- Чим займається аутсорсингова компанія, пов’язана зі сферою HR
- Ситуація з аутсорсинговими агентствами на українському ринку
Аутсорсингова компанія — це можливість побудувати ефективний і прибутковий бізнес. Потреба в таких послугах постійно зростає, що однаково актуально і для світового, і для вітчизняного ринків. В епоху глобалізації та спеціалізації можливість зайняти конкретну нішу — один з кращих способів просування підприємства, і аутсорсинг тут виглядає оптимальним розв’язанням цієї проблеми.
У чому суть аутсорс-послуг
Якщо вас цікавить визначення аутсорсингу, то такий інструмент має на увазі відмову від ряду другорядних завдань, передачу їх для спеціалізованої фірми. Відмітна особливість від звичайних контрактних відносин полягає в тому, що замовник і підрядник співпрацюють на тривалій підставі. Замість того, щоб відкривати певний відділ або розширювати штат, керівництво підприємства просто звертається до профільної компанії.
Аутсорсинг — послуга, що має попит. Все частіше підрядникам передаються бізнес-завдання, пов’язані з кадровим діловодством, бухгалтерією, юридичним супроводом, найманням лінійного персоналу, охороною тощо. Цей управлінський інструмент приносить замовнику ряд переваг:
- зниження витрат на HR-відділ і бухгалтерію;
- зменшення штату;
- гарантія результату;
- оплата за фактом виконаних робіт;
- можливість залучення найбільш кваліфікованих фахівців;
- зниження навантаження на менеджмент та ін.
Аутсорсингова компанія: що це, і яка в неї бізнес-модель
Під бізнес-моделлю маємо на увазі концептуальний опис підприємницької діяльності. Всі процеси, що відбуваються на фірмі, уся політика, яких дотримується організація, є частиною цієї структури. Якщо говорити простими словами, бізнес-модель — це те, як компанія створює продукт, поставляє його клієнту, а також отримує прибуток.
Попит народжує пропозицію, а попит на аутсорсингове обслуговування зараз високий, як ніколи раніше. У зв’язку з цим організації, що надають послуги бізнесу на контрактній основі, виглядають непоганим способом отримання стабільного прибутку.
Інтеграцію підприємства замовника з постачальниками аутсорсингових послуг можна побачити де завгодно: за прибирання приміщень в магазині або банку відповідає клінінгова фірма, транспортні процеси вирішують логістичні компанії, для ведення бухгалтерії та узгодження юридичних питань залучаються зовнішні фахівці. У посередника часто більше досвіду і ресурсів, необхідних для вирішення конкретних завдань. В результаті спеціалізоване агентство краще і дешевше справляється з певною проблемою. Керівники та власники бізнесу це прекрасно розуміють, тому віддають перевагу співробітництву з підрядником, аніж відкриттю нового відділу або найму додаткових фахівців.
Бізнес-модель аутсорс компанії полягає в системній підрядної діяльності з надання певних послуг різним замовникам. Такі фірми досконально розбираються в конкретному напрямку, що робить звернення до них більш вигідним, ніж розв’язування питань власними силами. Юридичний, кадровий, бухгалтерський та інші види аутсорсингу — це не панацея, що дозволяє інвесторові позбутися від усіх проблем, це лише один зі способів вирішення бізнес-завдань, який вигідно вирізняється на тлі аналогів своєю економічністю і результативністю. Таким чином, успіх підрядника безпосередньо залежить від професіоналізму, а також від вміння презентувати себе.
Аутсорсинг «синіх комірців» — перспективний напрямок для розвитку бізнесу
Якщо між кадровими, юридичними, бухгалтерськими та маркетинговими фірмами відносно висока конкуренція, то аутсорсингові компанії, пов’язані з наданням послуг лінійного персоналу, виникли на вітчизняному ринку нещодавно. Цей сегмент особливо привабливий, оскільки багато українських підприємств стикаються з такими проблемами, як:
- необхідність залучення персоналу на кілька змін або сезонні роботи;
- недобросовісні співробітники;
- необхідність постійного контролю над лінійним персоналом та ін.
Вантажники, різноробочі, фасувальники, пакувальники — потреба в таких фахівцях є практично у будь-якої фірми. Як результат, виробничий аутсорсинг — це дуже перспективний і популярний напрямок. Надання кваліфікованих послуг, залучення на об’єкт фахівців, які вже добре виконують свою роботу, без навчання і постійного нагляду, може стати дієвим і прибутковим бізнесом.
Чим займається аутсорсингова компанія, пов’язана зі сферою HR
Одним з найбільш популярних напрямків виступає HR-аутсорсинг. Його суть зводиться до передачі посереднику процесів по підбору, найму, мотивування і супроводу персоналу. Існує кілька видів такого аутсорсингу:
- рекрутинг — виконавці спеціалізуються на пошуку кандидатів, включаючи вузькопрофільних працівників;
- масовий підбір персоналу — ключова відмінність полягає в обробці великої кількості заявок, найчастіше послуга популярна серед наймання лінійних працівників;
- аутсорсинг бек-офісу — має на увазі передачу функцій з діловодства та документообігу;
- аутсорсинг фронт-офісу — в ході такого співробітництва на підрядника лягають завдання по організації тренінгів, пошуку фахівців, підбору кадрів, мотивування й оцінки роботи співробітників;
- аутстафінг — ця послуга має на увазі зарахування персоналу в штат посередника, що дозволяє зменшити кількість співробітників, а також уникнути проблем з виплатою зарплати, відрахуванням податків і кадровим діловодством.
HR-аутсорсинг — один з ключових напрямків SUN ONE. Для бізнес-моделі агентства дуже важливі люди. Компанія намагається створити комфортні умови як для замовника, надаючи йому досвідчених співробітників, так і для персоналу. Робочих направляють на ладні об’єкти, захищають їх права і створюють оптимальні умови праці. Задоволеність всіх сторін — запорука стабільного розвитку і замовника, і компанії-аутсорсера.
Ситуація з аутсорсинговими агентствами на українському ринку
Для успішного ведення бізнесу недостатньо знати, що таке аутсорсингова компанія, потрібно також розуміти особливості функціонування цих організацій у вітчизняних реаліях. Якщо у світі процеси передачі допоміжних бізнес-задач почали розвиватися ще з 30-х років XX століття, то в Україні аутсорс — це відносно нове поняття.
Багато підприємців замислюються про такий інструмент, але поки бояться відійти від традиційної бізнес-моделі. Стримувальним фактором виступає відсутність законодавчого регулювання аутсорсингових процесів в Україні. З іншого боку, ринок поки ще не перенасичений. Це відкриває перед компаніями величезні перспективи, що особливо стосується вузькоспеціалізованих напрямків.
Світова практика і вітчизняні тенденції, які поступово змінюються, показують, що за аутсорсингом майбутнє. Багато міжнародних компаній віддають підрядникам аж до 2/3 від всіх бізнес-процесів, що дозволяє їм сконцентрувати увагу на розвитку основних конкурентних переваг. Як результат, поступова зміна бізнес-моделі в сторону аутсорсингу — це необхідність, яка дозволить підприємству вижити в складних конкурентних умовах, а також вийти на новий рівень.