1. Чому за складськими технологіями майбутнє
  2. Що вміють робити складські роботи
  3. Світові лідери у сфері роботизації складських підприємств
  4. Інтеграція складських роботів, WMS і блокчейн-технологій
  5. IoT у сфері логістики
  6. Як роботизувати склад у вітчизняних реаліях

Складські та логістичні процеси безперервно розвиваються. Аби бути успішним у цій сфері, наразі замало відповідально підійти до подбору персонала і ретельно продумати кадровий менеджмент, необхідно постійно впроваджувати нові технології. Роботизація складів вже здійснюється багатьма успішними підприємствами. При цьому зараз активно тестуються нові технології, які вже через 5-10 років зможуть отримати широке поширення серед логістичних центрів і хабів.

 

складские роботы


Чому за складськими технологіями майбутнє

Інтелектуальні технології для складування та логістики дозволяють розв’язувати проблеми, пов’язані з:

  • нестачею операторів;
  • людськими помилками;
  • проблемою транспортування великовагових вантажів тощо.

Підвищення якості управління запасами, збільшена продуктивність і мінімізація ризику виникнення непередбачених ситуацій — все це можна вирішити за допомогою роботизації виробництва.


Що вміють робити складські роботи

За функціоналом такі роботи діляться на:

  • самохідні візки — з їх допомогою можна швидко переміщувати й укладати вантажі, перевозити товари з одного місця в інше, в більшості випадків моделі оснащені підіймальним механізмом;
  • буксирувальники — призначені для транспортування важких роботів-візків;
  • палетайзери — така техніка використовується для укладання вантажів на палети;
  • сортувальники — їх застосовують для ідентифікації та упаковування товарів;
  • дрони — обладнання стане в пригоді в процесі інвентаризації та ін.

Одна з основних проблем роботизованого складу — забезпечення ефективної навігації автономного обладнання всередині приміщень. Існує кілька способів вирішення цього завдання. Для роботи деяких пристроїв необхідна спеціальна розмітка на підлозі, більш прогресивні моделі розпізнають об’єкти в реальному часі завдяки ШІ й вбудованим датчикам.

 

роботизация складских предприятий


Світові лідери у сфері роботизації складських підприємств

Автоматизація складів останнім часом стає однією з найбільш актуальних тем в області вантажоперевезень і логістики. Застосування новаторських машин дає можливість швидко і без помилок виконувати різну «важку» роботу, пов’язану з транспортуванням вантажів. Сучасна техніка здатна сама брати необхідний товар зі стелажів, а потім перевозити його до потрібної станції на упакування і посилання. Для реалізації таких процесів практично не потрібна присутність людини, чим вже активно користуються багато підприємств.

Серед лідерів в області роботизації складів можна виділити:

  • Amazon. Зараз на різних підприємствах компанії функціонує близько 45 тисяч роботів, при цьому цифра постійно зростає. Корпорація ще у 2012 році придбала Kiva Systems, зробивши з того часу упор на автоматизації. Хоча на кожного робота поки припадає понад 4 реальних співробітників, в Amazon змогли автоматизувати велику частину завдань, пов’язаних з ходьбою і пошуком предметів на складах.
  • IKEA. Шведський гігант зі сфери домашнього декору активно використовує сучасні технології у сфері зберігання та пошуку товарів. Великомасштабні роботизовані крани істотно полегшують співробітникам компанії завдання, пов’язані зі складанням, упакуванням і відвантаженням продукції.
  • Tesla. Роботи від Adept Technology, Inc, які використовуються в корпорації Ілона Маска, можуть вільно пересуватися по території фабрики, уникаючи зіткнень з людьми та іншими об’єктами, а також самостійно підключатися до док-станції для підзарядки. Такі пристрої роблять все: від вітання гостей до транспортування матеріалів.

Серед інших відомих корпорацій, які активно застосовують роботів для складування і переміщення вантажів, можна виділити логістичну компанію DHL, мережа супермаркетів Meijer, виробника конструкторів LEGO, найбільшого гравця на ринку безалкогольних напоїв Coca-Cola та ін. Все це говорить про те, що саме за автоматизацією складських процесів майбутнє. Чим раніше компанії, пов’язані з переміщенням вантажів це зрозуміють, тим вище ймовірність зміцнити свої конкурентні переваги.


Інтеграція складських роботів, WMS і блокчейн-технологій

В останні роки сильно набирали популярність системи управління складами (WMS). З їх допомогою можна об’єднати всі дані в одній платформі. Програмне забезпечення дає можливість аналізувати інформацію про всі складські процеси. Підключення роботів до такого продукту дозволяє повністю автоматизувати роботу обладнання. Постійне оновлення інформації дає можливість точно визначати, де саме і в якій кількості перебувають ті чи інші товари, яка продукція зараз відвантажується тощо.

При цьому захист даних забезпечується завдяки інтеграції блокчейну в складські системи. Сучасні технології кібербезпеки гарантують збереження конфіденційної інформації, а також стабільне і безперебійне функціонування ПО і роботів, які виконують фізичні завдання.

 

блокчейн-технологии и логистика


IoT у сфері логістики

Запуск 5G привів до можливості створення інтернету речей (IoT). Безперервний потік інформації дозволяє відстежувати палети, аналізувати дані й складати прогнози. Датчики можуть контролювати стан товарів, транспортних засобів та ін. Крім того, вони дозволяють стежити за умовами зберігання продукції (температура, вологість і ін.). Все це синхронізується в режимі реального часу, що істотно полегшує складський менеджмент, оптимізує процеси, а також скорочує терміни, необхідні для виконання тих чи інших робіт.


Як роботизувати склад у вітчизняних реаліях

При роботизації складу важливо враховувати індивідуальні особливості певного бізнесу. Виготовлення та налаштування обладнання для вирішення конкретних завдань стане найбільш ефективним способом оптимізувати вантажно-розвантажувальні та інші процеси на підприємстві. Для більшості компаній проєктування і розробка таких технологій своїми силами — це занадто довго і дорого. Більш вигідним рішенням стане співпраця з фірмою, яка спеціалізується на виробництві сучасних технологій.

Для цього необов’язково зв’язуватися з іноземними компаніями, адже деякі вітчизняні підприємства вже займаються випуском робототехніки. Вибір технологій поки не такий і великий, але сфера активно розвивається, а за характеристиками вітчизняні зразки нічим не поступаються світовим лідерам. Одним з найбільш перспективних рішень зараз є спільний запуск пілотних проєктів і створення тестових ділянок — така співпраця з розробниками дозволяє максимально знизити капіталовкладення в процеси автоматизації праці.

Роботизація складу і логістики — досить новий, але дуже перспективний напрямок. Компанія SUN ONE постійно тримає руку на пульсі, пропонуючи клієнтам передові рішення. Поки роботи залишаються занадто дорогим задоволенням, ми готові надавати якісну ручна праця. Зв’яжіться з нами, і команда досвідчених фахівців відправиться на об’єкт для реалізації складських і логістичних процесів!


Fkdlfkdlfkd



    Залишити коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *