Как снизить затраты на персонал так, чтобы не страдали работники

Коли йдеться про оптимізацію витрат на співробітників, більшості людей спадає на думку ідея зниження заробітної плати або ще гірше – скорочення. Однак практика показує згубність таких дій для бізнесу. Оптимізація витрат на персонал шляхом тиску підриває довіру до компанії. Це стає причиною плинності кадрів, оскільки людина, яка просто прийшла на співбесіду, не відчуватиме гарантій. Така оптимізація витрат на персонал негативно впливає на кінцеві результати діяльності.


Цивілізований та раціональний підхід до людей

Оптимізація витрат на персонал можлива завдяки грамотним управлінським рішенням. В тому числі:

  1. Зниження видатків господарського характеру. Ви можете знехтувати облаштуванням робочих місць або додатковим прибиранням, але це збереже до 25% бюджету.
  2. Перегляд штатної структури. Ви маєте великий шанс віднайти посади, які втратили актуальність і не представляють цінності. Така процедура забезпечить економію 40% бюджету.
  3. Зміни системи оплати праці. Набагато ефективніше, якщо людина отримуватиме винагороду за результатами роботи, а не залежно від ставки. Таким чином ви збережете 30% бюджету.
  4. Диференційований вибір персоналу. Для цього доведеться знайти час, аби зустрітися з кожним співробітником, провести з ним інтерв’ю, дізнатися про його сильні та слабкі сторони. Комплекс цих заходів дозволить виявити професіоналів, а також тих, хто просиджує час в очікуванні зарплати, не приносячи користі підприємству. Цілком справедливо їх позбутися. У підсумку ви заощадите від 20 до 30%.

Как снизить затраты на персонал так, чтобы не страдали работники

Ви можете скоротити додаткові витрати на персонал, такі як корпоративи, тимбілдинг, заходи Welcome Pack, що влаштовуються для новачків. Раціонально відмовитися від безплатної кави та безлімітних частувань. Соцпакет, страхування, систему пільг та інші витрати на персонал скасовувати не бажано, але якщо ви вважаєте за потрібне, пожертвуйте ними, попередньо погодивши питання з трудовим колективом.


Конкретні кроки

Якщо ж скорочення витрат на персонал є вимушеним заходом, пропонуємо такі варіанти:

  1. Аутсорсинг. За такого формату компанія замість того, щоб вводити до штатного розкладу додаткові одиниці, для виконання певних робіт запрошує людей з боку. Наприклад, прибирання можна доручити департаменту клінінгових послуг, охорону – спеціалізованому агентству, постачання продукції та матеріалів – окремій логістичній фірмі. Так вам не доведеться платити зарплату із супутніми відрахуваннями.
  2. Аутстафінг. Таким шляхом знизили витрати на персонал багато великих підприємств. У цьому форматі співробітники виводяться за штат, але продовжують працювати в його структурі, зазначаючись в іншій організації.
  3. Віддалена робота. Якщо ви маєте можливість налагодити комунікацію з персоналом у будь-якому місці, скористайтеся нею. Такий варіант можна запропонувати співробітникам, діяльність яких пов’язана з комп’ютерами.

Віддалення дозволяє скоротити витрати на утримання робочого місця й заощадити левову частку орендної плати. Також скорочується обсяг соціальних виплат.

Как снизить затраты на персонал так, чтобы не страдали работники


Додаткові варіанти

Методи оптимізації витрат на персонал не вичерпуються викладеними у попередньому блоку. Ефективним може бути поєднання посад, наприклад, бухгалтера та економіста.

У межах оптимізації витрат на персонал допускається й зміна графіка. Наприклад, якщо при п’ятиденному робочому тижні працівники змушені виходити в суботу, доречно ввести шестиденний робочий тиждень. За таким графіком не доведеться робити подвійну оплату вихідного дня.

Якщо є позаштатні співробітники, організуйте їм погодинний графік. Так ви сплачуєте лише час їхньої фактичної роботи. За потреби та згоди персоналу в рамках оптимізації витрат можна запровадити графік неповного робочого дня або чотириденку.



    Залишити коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *