1. У чому суть аутсорсингу
 2. Чому слід передавати кадрові процеси на аутсорс
 3. Переваги аутсорсингу персоналу в будівельній сфері
 4. Різниця між аутсорсингом і лізингом будівельного персоналу
 5. Скільки коштуватиме залучення аутсорсингового персоналу до будівництва

Сфера будівництва має великий попит в будь-які часи. Житлові висотки, котеджні містечка, промислові комплекси, інженерні системи, дороги — зведення будь-яких об’єктів вимагає залучення кваліфікованих фахівців. Але управління великою кількістю кадрів — процес важкий і непередбачуваний. Як результат, для багатьох компаній більш перспективним виступає аутсорсинг будівельного персоналу.


У чому суть аутсорсингу

Під аутсорсингом розуміють передачу конкретних бізнес-процесів зовнішньому підряднику. Посередник займатиметься вирішенням всіх завдань, необхідних для досягнення зазначених клієнтом цілей. Така послуга дозволяє досягти необхідних результатів при мінімальних тимчасових витратах, при цьому в більшості випадків залучення зовнішніх підрядників дозволяє економити й фінансові ресурси.

Якщо мова йде про аутсорсинг будівельного персоналу, то тут посередник займатиметься всіма процесами, пов’язаними з оформленням і змістом кадрів. Серед основних обов’язків HR-провайдерів можна виділити:

 • пошук, підбір і перевірку кваліфікації співробітників;
 • оформлення найманих робітників, кадрове діловодство;
 • рішення трудових суперечок і питань, пов’язаних з матеріальною відповідальністю кадрів;
 • заміну працівників у разі їхньої непрацездатності;
 • формування фонду оплати праці, нарахування податкових і соціальних внесків;
 • складання обов’язкової звітності.

Такі послуги актуальні для підприємців, які займаються будівництвом житлових і нежитлових об’єктів, ремонтом будівель і споруд, доброустроєм територій тощо. Компанія-аутсорсер надасть кваліфікованих співробітників для вирішення будь-яких завдань, при цьому ніяких проблем з кадрами у замовника не виникне.


Чому слід передавати кадрові процеси на аутсорс

Великі підприємства займаються одночасним веденням відразу декількох проєктів. Необхідність розпорошуватися на багато завдань створює велике навантаження на менеджерів. У такій ситуації на рішення допоміжних завдань, таких як пошук і залучення працівників, може не залишатися часу і ресурсів.

При цьому людський фактор відіграє величезну роль в будівництві. Від кваліфікації та вміння працівників безпосередньо залежать надійність конструкції й дотримання чинних норм і стандартів. Будь-які допущені помилки можуть привести до катастрофічних наслідків, включаючи передчасну деформацію конструкції або проблеми при здачі будинку в експлуатацію.

Завдяки аутсорсингу будівельного персоналу підприємець передає більшість ризиків підряднику. Посередницька компанія відповідає за якість наданих кадрів. Досвідчені HR-спеціалісти зможуть найняти необхідну кількість фахівців з потрібними навичками й кваліфікацією. Це надасть можливості уникнути проблем з недоробками, прогулами та порушенням трудової дисципліни. Кваліфіковані кадри, які зможуть своєчасно приступити до роботи над проєктом, стануть запорукою здачі об’єкта в обумовлені терміни, а також гарантують відсутність проблем з перевірчими органами й інвесторами.


Переваги аутсорсингу персоналу в будівельній сфері

Така форма управління персоналом гарантує підприємцю максимальну гнучкість. Звернення в надійну кадрову компанію дозволяє бути впевненим: необхідна кількість фахівців розпочнуть роботу точно в зазначений час. При цьому є можливість оперативно змінювати кількість співробітників, залучати бригади в разі виникнення термінових проєктів або пікових сезонних навантажень.

Серед інших плюсів аутсорсингу будівельного і тимчасового персоналу можна виділити:

 • Зменшення витрат на управління найманими працівниками. У підприємця відпадає необхідність займатися кадровим діловодством і пошуком співробітників. Завдяки цьому можна зменшити HR-відділ, що знижує загальні витрати. У багатьох випадках послуги аутсорсингових компаній обходяться дешевше, ніж наймання фахівців власними силами. Зменшується не тільки фонд оплати праці кадровиків, також зникає потреба купувати ПО для ведення документації та складання звітності, орендувати офіс для додаткових HR-ів та ін.
 • Доступ до розширеної бази працівників. Аутсорсингові компанії залучають до свого штату найкращих фахівців з пошуку та підбору персоналу. Це дозволяє посередникам в стислі терміни здійснювати наймання великої кількості кваліфікованих кадрів. Завдяки доступу до спеціальних баз резюме, продуманих співбесід і до решти інструментів HR-провайдери зможуть забезпечити замовника будь-якою кількістю будівельників, незалежно від необхідної кваліфікації й умінь.
 • Зменшення кількості штатних співробітників. Падіння навантаження на кадровий та бухгалтерський відділи дозволяє знизити кількість найманих працівників на підприємстві. Це зменшує вартість допоміжних бізнес-процесів. Також аутсорсинг важливий для невеликих компаній, адже з його допомогою можна перейти на спрощену систему оподаткування.
 • Зниження кадрових ризиків. Трудові спори, штрафи за несвоєчасно нараховану заробітну плату, проблеми з податковими органами — всі ці завдання автоматично лягають на плечі посередника. Крім того, якщо працівник захворіє, піде у відпустку або звільниться, HR-провайдер зможе швидко знайти для нього відповідну заміну.
 • Гарантія якості. Аутсорсинг дозволяє платити не за процес, а за результат. Підрядник зобов’язується надати персонал в зазначені терміни, завдяки чому ніяких простоїв на об’єкті не буде. Безперервний процес будівництва допоможе вчасно реалізувати проєкт, що дозволить уникнути санкцій з боку інвесторів, а також зберегти репутацію компанії на високому рівні.

 

 

Але головна причина замовити аутсорсинг будівельного персоналу полягає в можливості сконцентруватися на профільних бізнес-процесах. У замовника відпадає необхідність думати про притягнення кадрів, виплати зарплати, ймовірні ризики та ін. Це дозволяє більш активно шукати нових замовників і вкладників, розв’язувати проблеми з муніципальною владою, розробляти грамотну маркетингову стратегію та ін. В результаті аутсорсинг стає ефективним способом підвищення інвестиційної привабливості та прибутковості компанії.


Різниця між аутсорсингом і лізингом будівельного персоналу

Аутсорсинг передбачає передачу бізнес-процесів спеціалізованому підряднику, пов’язаних з пошуком, оформленням і супроводом кадрів, що дозволяє звільнити ресурси для вирішення більш значущих завдань. Такі послуги особливо актуальні для великих компаній, яким потрібен постійний доступ до досвідчених бригад. У разі аутсорсингу будівельного персоналу компанія-посередник знайде досвідченого підрядника, який впорається з реалізацією потрібного проєкту. Також аутсорсер займатиметься всіма розрахунками з виконавцями. Ця форма управління кадрами підходить для тривалої співпраці, завдяки їй можна залучати максимально досвідчених фахівців, не турбуючись про проблеми з перевірчими органами.

Для вирішення разових, термінових і сезонних проєктів варто звернути увагу на лізинг робочого персоналу. Суть такого інструменту полягає в передачі кадрів на тимчасове користування. Фахівці працюють поза штатом HR-провайдера, що дозволяє уникнути проблем з виплатою заробітної плати та оподаткуванням, а також зберегти чисельність штату на незмінному рівні. Посередник підбере потрібних для вирішення конкретного завдання працівників, після чого направить їх на об’єкт. За допомогою лізингу персоналу можна ефективно справлятися з піковими та сезонними навантаженнями. Багато великих компаній часто залучають певний відсоток співробітників на умовах лізингу, аби оптимізувати кадрові витрати.


Скільки коштуватиме залучення аутсорсингового персоналу до будівництва

Вартість таких послуг розраховується індивідуально для кожного проєкту. На вартість залучення аутсорсингового персоналу впливають:

 • середня зарплата фахівців на ринку праці;
 • наявність особливих вимог до співробітників (розряд, додаткові вміння);
 • унікальність професії;
 • додаткові вимоги до посередника (розвіз до об’єкта, надання уніформи та ін.).

У будь-якому випадку, аутсорсинг персоналу — це фінансово виправдане рішення. Такий інструмент дозволяє не тільки знизити витрати на допоміжні бізнес-процеси, а й дає можливість поліпшити якість основної діяльності, що позитивно позначається на прибутку. Розрахувати вартість послуг аутсорсингу можна, зв’язавшись з нашим менеджером за телефоном, а також залишивши онлайн-заявку на сайті SUN ONE. Ми готові допомогти з реалізацією будь-яких проєктів, пов’язаних з будівельно-монтажними, ремонтними та іншими роботами на території України!


 Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *